Przeprowadzka do Angers

Angers to miasto w zachodniej Francji, położone nad rzeką Maine, kilka kilometrów od jej ujścia do Loary. Miasto zostało założone przez Celtów, potem znajdowało się pod panowaniem rzymskim. Od XII wieku była to stolica Andegawenii. Czasy świetności przeżywała za władania Andegawenów i Platagenetów. W starożytności i średniowieczu był to ważny port rzeczny.

Obecnie mieszka tu 160 tysięcy mieszkańców. Angers stanowi centrum handlowe regionu. W okolicy uprawia się winorośl i zboża. W mieście rozwija się przemysł spożywczy (wyrób wina i likierów). Jest to również znaczący ośrodek akademicki i naukowy. Na miejscowych dwóch uniwersytetach studiuje 18 tysięcy osób, działa tu najlepsza w kraju wyższa szkoła handlowa.

Miasto jest pełne zabytków. Nad średniowiecznym centrum góruje zamek Plantagenetów z wieżami o wysokości 60 metrów. Poza tym cennym obiektem jest opactwo Ronceray z XI wieku, opactwo St.- Aubin, też z XI wieku, katedra St.-Maurice (XII-XII w), pałac biskupi z XV-XVI wieku czy średniowieczne mury uniwersytetu.

Angers ma wiele związku z Polską. Od listopada 1939 roku do czerwca 1940 mieściła się tu siedziba Polskiego Rządu na Uchodźstwie (z premierem W. Sikorskim) oraz rezydencja prezydenta W. Raczkiewicza. Obecnie mieszka tu niezbyt liczna Polonia.

Osobom, które zamierzają osiedlić się w Angers na dłużej lub na stałe, firma przewozowa Jupiter oferuje swoje usługi. Specjalizuje się w przeprowadzkach międzynarodowych, przeprowadzając je kompleksowo, począwszy od spakowania dobytku po ustawienie sprzętów i mebli w nowym miejscu.

Terminowo i bezpiecznie

Możesz nam zaufać!

Zapewniamy przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Przewożone towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone - chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty dotrą pod wskazany adres w stanie idealnym.

Zależy ci na profesjonalnych usługach w zakresie transportu międzynarodowego? Skontaktuj się z nami i sprawdź, w czym możemy ci pomóc.

Czekamy na Twój kontakt!

Zadzwoń do nas +48 696 126 142 lub skorzystaj z formularza kontaktowego:


NAPISZ DO NAS