Przeprowadzka do Strasburg

Strasburg leży w północno-wschodniej Francji nad Renem, przy granicy z Niemcami. Taka lokalizacja skutkowała w przeszłości tym, że miasto bywało naprzemiennie pod rządami Francji i Niemiec. Pierwsze wzmianki o Strasburgu pochodzą z 12 roku p.n.e.. Wówczas Celtowie założyli osadę o tej nazwie. Obecnie to miasto odgrywa poważną rolę w polityce międzynarodowej: znajduje się tu Rada Europy, Europejski Trybunał Praw Człowieka, Parlament Europejski oraz Eurokorpus.

Strasburg jest dużym ośrodkiem gospodarczym i naukowo – kulturalnym. Rozwija się tu przemysł elektromaszynowy, samochodowy, budowlany, spożywczy (miasto słynie z browaru Kronenbourg i Heineken), poligraficzny ( tu w XV wieku J. Gutenberg opracował metodę druku książek). Działają tu 3 uniwersytety: Université Louis-Pasteur, kształcący z dziedziny nauk ścisłych, technicznych i medycyny, Université Marc Bloch – nauki humanistyczne oraz Université Marc Bloch z wydziałem prawa, politologii i ekonomii.

W przeszłości z powodu licznych budowli sakralnych Strasburg nazywano „miastem tysiąca kościołów”. Do najcenniejszych zabytków należy katedra Notre Dame, pochodząca z XIII-XIV wieku. Najstarsza część miasta jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Przybywa tu wielu Polaków nie tylko w celach zarobkowych. Tym, którzy chcą przewieźć dobytek z Polski (albo do Polski) firma przeprowadzkowa Jupiter poleca swoje usługi. Profesjonalnie przeprowadzony transport mienia ułatwia przeprowadzkę i zamieszkanie w nowym miejscu.

Terminowo i bezpiecznie

Możesz nam zaufać!

Zapewniamy przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Przewożone towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone - chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty dotrą pod wskazany adres w stanie idealnym.

Zależy ci na profesjonalnych usługach w zakresie transportu międzynarodowego? Skontaktuj się z nami i sprawdź, w czym możemy ci pomóc.

Czekamy na Twój kontakt!

Zadzwoń do nas +48 696 126 142 lub skorzystaj z formularza kontaktowego:


NAPISZ DO NAS