Przeprowadzka do Rennes

Rennes to miasto w północno – zachodniej części Francji, nad rzeką Vilaine. Stolica i największe miasto regionu Bretania. Liczy ponad 200 tysięcy mieszkańców. Założone przez celtyckie plemię Rodonow, następnie władane przez Rzymian. Od XVI wieku przynależy do Francji.

Rennes słynie z przemysłu samochodowego. Tu znajduje się założona w 1962 roku fabryka aut koncernu PSA. W zakładzie zatrudniającym ok. 10 tysięcy pracowników produkuje się citroeny i peugeoty. Oprócz tego dobrze rozwinięty jest przemysł zbrojeniowy, włókienniczy, chemiczny, garbarski i spożywczy. Od 1735 roku działa uniwersytet i kilka innych uczelni, na których studiuje 60 tysięcy osób.

Rennes jest też miastem atrakcyjnym turystycznie. Wartość zabytkową ma kilka kościołów, m.in. świątynia romańska Notre Dame, kościół St. Germain, opactwo St. Melanie, także pałac biskupi, Pałac Sprawiedliwości i ratusz. Zachowało się też sporo kamienic z XVIII wieku.

Co roku przybywają tu Polacy w poszukiwaniu zatrudnienia, jedni potrzebują tylko pracy sezonowej, inni chcą osiąść na dłużej. Ci, którzy dobrze znają język francuski, mogą liczyć na dobrze płatną pracę. Jeśli potrzebujesz przewieźć swoje mienie z Polski do Rennes, firma transportowa Jupiter zorganizuje przeprowadzkę, zajmując się wszystkimi sprawami związanymi z pakowaniem dobytku, załatwianiem dokumentów przewozowych i transportem.

Terminowo i bezpiecznie

Możesz nam zaufać!

Zapewniamy przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Przewożone towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone - chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty dotrą pod wskazany adres w stanie idealnym.

Zależy ci na profesjonalnych usługach w zakresie transportu międzynarodowego? Skontaktuj się z nami i sprawdź, w czym możemy ci pomóc.

Czekamy na Twój kontakt!

Zadzwoń do nas +48 696 126 142 lub skorzystaj z formularza kontaktowego:


NAPISZ DO NAS