Przeprowadzka do Lille

Lile to ponad 220-tysięczne miasto w północnej Francji, niedaleko kanału La Manche. Stanowi główne miasto historycznej krainy Flandrii.

Prawa miejskie zostały nadane w XII wieku, wówczas rozwijał się tu handel i sukiennictwo. W swej historii było we władaniu Flandrii, Burgundii, Austrii i Hiszpanii, do Francji zostało przyłączone w XVII wieku. Szybki rozwój miasta nastąpił w XIX wieku dzięki rozwojowi przemysłu metalowego, chemicznego i tekstylnego. Przybyło wówczas tysiące emigrantów z całej Europy. Polscy migranci znajdowali zatrudnienie głównie w górnictwie i hutnictwie. Do dziś w Lille mieszkają ich potomkowie. Pod koniec XX wieku zamknięto nierentowne kopalnie i zakłady. Postawiono na przemysł chemiczny, elektrotechniczny i spożywczy.

Lille jest też miastem akademickim. Funkcjonują tu 4 uniwersytety i kilkanaście innych szkół wyższych.

Miasto posiada wiele atrakcji turystycznych. Choć uległo poważnym zniszczeniom podczas wojen światowych, zachowało się sporo zabytkowych budowli. Jest to m.in. katedra Notre Dame de la Treille de Lille, budynek Opery, budynek Starej Giełdy czy zabudowa wokół Placu De Gaulle’a. Obowiązkowym punktem programu każdego turysty jest zwiedzanie Pałacu Sztuk Pięknych, który jest drugim pod względem wielkości muzeum (po Luwrze). Są tu dzieła Rafaela, Rubensa, Goi, Delacrox’a.

Polacy osiedlają się tu głównie z powodów ekonomicznych. Planując wyjazd wraz z dobytkiem, warto sprawnie, bezpiecznie i bez kłopotów zorganizować przeprowadzkę. Doskonałym organizatorem i realizatorem przewozu mienia jest firma Jupiter.

Terminowo i bezpiecznie

Możesz nam zaufać!

Zapewniamy przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Przewożone towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone - chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty dotrą pod wskazany adres w stanie idealnym.

Zależy ci na profesjonalnych usługach w zakresie transportu międzynarodowego? Skontaktuj się z nami i sprawdź, w czym możemy ci pomóc.

Czekamy na Twój kontakt!

Zadzwoń do nas +48 696 126 142 lub skorzystaj z formularza kontaktowego:


NAPISZ DO NAS