Przeprowadzka do Montpellier

Miasto położone jest w południowej Francji nad rzeką Lenz, 10 km od wybrzeża Morza Śródziemnego. Jego początki sięgają VIII wieku. W 1141 roku uzyskało prawa miejskie. Obecnie mieszka tu ponad 230 tysięcy osób. Jest to ważny ośrodek akademicki o długich tradycjach. W roku 1160 założono wyższą szkołę prawniczą, a 20 lat później – uniwersytet. Pierwszy we Francji wydział medycyny powstał w 1221 roku.

W średniowieczu miasto rozwijało się dzięki handlowi ze Wschodem. Współcześnie odbywają się tu targi międzynarodowe, rozwija przemysł spożywczy (przetwórstwo owoców), włókienniczy, chemiczny, elektroniczny i elektrotechniczny.

Nie brakuje tu atrakcji turystycznych. W Musee Fabre można zobaczyć bogatą kolekcję obrazów artystów francuskich, flamandzkich i włoskich, w Musee Languedocien znajdują się zbiory archeologiczne. Najważniejszym zabytkiem jest Katedra St. Pierre. Koniecznie też trzeba zobaczyć zespoły pałacowe Lunaret, Rodez- Benavent i Saint-Come. Jednym z najciekawszych miejsc jest promenada du Peyrou z wieżą triumfalną i pomnikiem Ludwika XIV. Ciekawostką jest fakt, że znajduje się tu najstarszy we Francji Ogród Botaniczny.

Jak wszędzie, i w Montpellier mieszkają Polacy. Dla tych, którzy mają dopiero w planach przeprowadzkę, firma Jupiter, specjalizująca się w transporcie międzynarodowym, oferuje usługi przeprowadzkowe. Firmę wyróżnia kompleksowość działań - zleceniodawca jest wolny od wszystkich problemów związanych z przewozem mienia.

Terminowo i bezpiecznie

Możesz nam zaufać!

Zapewniamy przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Przewożone towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone - chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty dotrą pod wskazany adres w stanie idealnym.

Zależy ci na profesjonalnych usługach w zakresie transportu międzynarodowego? Skontaktuj się z nami i sprawdź, w czym możemy ci pomóc.

Czekamy na Twój kontakt!

Zadzwoń do nas +48 696 126 142 lub skorzystaj z formularza kontaktowego:


NAPISZ DO NAS