Przeprowadzka do Lyon

Lyon to trzecie pod względem wielkości, po Paryżu i Marsylii, miasto we Francji. Mieszka tu około 500 tysięcy ludności. Jego historia zaczyna się w I w. p.n.e., kiedy to zostało założone przez Rzymian. Prawa miejskie posiada od XII wieku, zaś od początku wieku XIV przynależy do Francji. Od XVI wieku rozwija się intensywnie. Obecnie jest to ważne centrum handlowo – finansowe. Znajdują się tu siedziby giełdy i wielkich banków. Od kilkuset lat słynie z przemysłu włókienniczego (produkcja jedwabiu). Ponadto jest rozwinięty przemysł odzieżowy, obuwniczy, chemiczny, maszynowy, samochodowy (fabryka Renault), elektroniczny i spożywczy.

Lyon to także ważny ośrodek kulturalno – naukowy. Funkcjonuje tu kilkanaście uczelni i placówek naukowych.

Ważną gałęzią gospodarki jest turystyka. Najstarsza część miasta, tzw. Stary Lyon, jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Uwagę turystów przykuwa też nowoczesna architektura, na czele z oryginalnym budynkiem w kształcie kostki żółtego sera – Le Orange Cube.

W Lyonie i okolicy mieszka ok. 30 tys. Polaków, z czego 15 tys. to emigranci zarobkowi przyjeżdżający na dłuższy pobyt, reszta – pracownicy sezonowi. Statystyki podają, że do tego miasta i regionu (Rodan – Alpy) przyjeżdża rocznie 150 tys. polskich turystów, na ogólną liczbę 350 tys. turystów.

Osoby i instytucje zainteresowane przeprowadzką do Lyonu powinny skorzystać z usług firmy Jupiter, która specjalizuje się w transporcie międzynarodowym i kompleksowych przeprowadzkach.

Terminowo i bezpiecznie

Możesz nam zaufać!

Zapewniamy przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Przewożone towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone - chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty dotrą pod wskazany adres w stanie idealnym.

Zależy ci na profesjonalnych usługach w zakresie transportu międzynarodowego? Skontaktuj się z nami i sprawdź, w czym możemy ci pomóc.

Czekamy na Twój kontakt!

Zadzwoń do nas +48 696 126 142 lub skorzystaj z formularza kontaktowego:


NAPISZ DO NAS