Przeprowadzka do Paryża

Paryż – jedno z największych miast Europy, do II wojny światowej uważane za stolicę świata. Obecnie centrum naukowe, kulturalne, polityczne Francji, wielki ośrodek przemysłowy. Aktualnie liczy ponad 2 miliony 200 tysięcy ludności.

Historia miasta sięga czasów sprzed naszej ery. To miejsce nad Sekwaną zamieszkiwało celtyckie plemię Paryzjów. W I w. pne. zdobyli je Rzymianie i panowali do początku VI wieku. Od XI wieku zaczął się szybki rozwój miasta. W XII wieku powstała Sorbona, jeden z pierwszych uniwersytetów na świecie. Wtedy też rozpoczęto budowę katedry Notce Dame i fortecę Luwr, która stała się siedzibą królów francuskich do czasu przeprowadzki do pałacu w Wersalu w XVII wieku.

W Paryżu zachowało się mnóstwo zabytków będących dowodem świetności miasta. Oprócz wspomnianego Luwru (obecnie to największe muzeum na świecie) i katedry Notre Dame, są to m.in. bazylika Sacre Coeur, Pałac Elizejski (obecnie siedziba prezydenta kraju), Kościół Inwalidów (miejsce pochówku Napoleona), wieża Eiffla. Przykładem nowoczesnej architektury jest dzielnica Defense.

Paryż jest więc miastem niezwykle interesującym turystycznie. Ponadto jest to miasto atrakcyjne dla studentów, gdyż samych uniwersytetów jest kilkanaście. Na studia przybywa młodzież z całego świata. Swoje miejsce na ziemi znajduje tu wielu emigrantów, w tym z Polski. Jest tu rozwinięty przemysł maszynowy, metalowy, elektrotechniczny, chemiczny, skórzany, spożywczy i in. Warunkiem uzyskania dobrze płatnej pracy jest znajomość języka francuskiego. Polacy znajdują zatrudnienie głównie w budownictwie, gastronomii i hotelarstwie. Rodakom planującym wyjazd do Paryża lub powrót do Polski firma Jupiter oferuje usługi przeprowadzkowe. Sprawnie, bezpiecznie, profesjonalnie.

Terminowo i bezpiecznie

Możesz nam zaufać!

Zapewniamy przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Przewożone towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone - chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty dotrą pod wskazany adres w stanie idealnym.

Zależy ci na profesjonalnych usługach w zakresie transportu międzynarodowego? Skontaktuj się z nami i sprawdź, w czym możemy ci pomóc.

Czekamy na Twój kontakt!

Zadzwoń do nas +48 696 126 142 lub skorzystaj z formularza kontaktowego:


NAPISZ DO NAS