Przeprowadzka do Dijon

Dijon to główne miasto Burgundii i stolica historyczna tego regionu. Liczy 160 tysięcy mieszkańców. Początkowo miasto romańskie, swój rozwój zawdzięczało położeniu nad dwoma rzekami: Ouche i Suzon. Potem wybudowano Kanał Burgundzki, dzięki czemu miasto było miejscem tranzytu dóbr.

W XIV wieku stało się stolicą Księstwa Burgundzkiego, a wiek później zostało włączone do Francji. W czasie kolejnych wojen miasto nie odniosło wielu zniszczeń, dzięki czemu możemy podziwiać takie zabytki jak Pałac Książąt Burgundzkich, bramę Wilhelma (pozostałość miejskich fortyfikacji z XVII wieku), katedrę św. Benigna z XIV wieku, Katedrę Notre Dame z XIII wieku (z Czarną Madonną), kościół Sacre-Coeur i inne. Działa tu wiele muzeów. Są to m.in.: Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Życia Burgundzkiego, Muzeum Archeologiczne. Ciekawostką jest Muzeum Musztardy - miasto bowiem słynie z jej wyrobu. Tu powstała w 1752 roku słynna musztarda Dijon, produkowana obecnie w wielu krajach świata.

Region słynie z uprawy winorośli i winiarstwa, rozwija się tu rolnictwo i przemysł spożywczy. Ponadto funkcjonują tu zakłady metalurgiczne, firmy chemiczne i farmaceutyczne, działa duża firma logistyczna Sayoye.

Dijon kontynuuje też tradycje akademickie. Miejscowy uniwersytet funkcjonuje od XVIII wieku.

Jeśli planujesz wyjazd do Dijon na dłuższy lub stały pobyt, firma Jupiter zorganizuje i zrealizuje przeprowadzkę, transportując Twoje mienie. Przeprowadzka jest realizowana kompleksowo, „od klamki do klamki”. To oznacza, że dajesz zlecenie, resztą zajmują się pracownicy firmy.

Terminowo i bezpiecznie

Możesz nam zaufać!

Zapewniamy przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Przewożone towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone - chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty dotrą pod wskazany adres w stanie idealnym.

Zależy ci na profesjonalnych usługach w zakresie transportu międzynarodowego? Skontaktuj się z nami i sprawdź, w czym możemy ci pomóc.

Czekamy na Twój kontakt!

Zadzwoń do nas +48 696 126 142 lub skorzystaj z formularza kontaktowego:


NAPISZ DO NAS