Przeprowadzka do Reims

Reims jest położone w regionie Szampania – Ardeny. Liczba mieszkańców przekracza 180 tysięcy. Historia miasta zaczęła się w czasach rzymskich. Krzyżowały się tu liczne szlaki handlowe. Był to ważny ośrodek administracyjny jeszcze przed powstaniem państwa francuskiego. Poza tym był to jeden z pierwszych ośrodków chrześcijaństwa. Pierwszy kościół powstał w V wieku. Tu pod koniec V wieku został ochrzczony król Franków, Chlodwig. Tu przez lata koronowali się kolejni władcy państwa.

Z historią miasta jest ściśle związana katedra Notre - Dame, którą zaczęto budować na początku XIII wieku. Świątynia fasadą bardzo przypomina paryską katedrę. Podczas I i II wojny światowej miasto zostało zniszczone. Ucierpiała też katedra, która utraciła okienne witraże. Nowe wykonał Marc Chagall, przedstawiając na nich kolejne etapy produkcji szampana (Szampania – jak nazwa wskazuje- słynie z wyrobu tego trunku). Mimo wojennych zniszczeń obecnie w Reims można podziwiać też inne zabytki: ratusz miejski, synagogę czy Bazylikę św. Remigiusza.

Do XIV wieku miasto stanowiło ośrodek tkactwa i innych rzemiosł. Obecnie Reims stawia głównie na przemysł spożywczy, włókienniczy, szklarski, papierniczy, maszynowy i metalowy.

Jest to atrakcyjne miasto dla Polaków, którzy liczą tu na zatrudnienie. Tym, którzy chcą tu przyjechać wraz z dobytkiem, firma przeprowadzkowa Jupiter oferuje swe usługi. Przewiezie bez szwanku meble, urządzenia i sprzęty.

Terminowo i bezpiecznie

Możesz nam zaufać!

Zapewniamy przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Przewożone towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone - chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty dotrą pod wskazany adres w stanie idealnym.

Zależy ci na profesjonalnych usługach w zakresie transportu międzynarodowego? Skontaktuj się z nami i sprawdź, w czym możemy ci pomóc.

Czekamy na Twój kontakt!

Zadzwoń do nas +48 696 126 142 lub skorzystaj z formularza kontaktowego:


NAPISZ DO NAS