Przeprowadzka do Tulon

Tulon to miasto portowe położone na wybrzeżu Morza Śródziemnego, w regionie Prowansja – Alpy – Lazurowe Wybrzeże. Od wieków był to port wojenny, a obecnie jest to baza francuskiej floty śródziemnomorskiej oraz port handlowy.

Miasto powstało w starożytności jako kolonia grecka. Słynęło wówczas z produkcji czerwonego barwnika. W VI wieku było własnością biskupstwa. Od XV wieku należało do francuskich posiadłości królewskich.

Obecnie Tulon liczy 170 tysięcy mieszkańców. Rozwija się tu przemysł stoczniowy, metalowy, chemiczny i meblarski. Funkcjonuje uniwersytet oraz wyższa szkoła morska.

Tulon jest atrakcyjnym miastem dla turystów. Stare Miasto ma charakter zabytkowy: znajduje się tu Stary Port, katedra Sainte-Marie-Majeure (XIII, XVI, XVII w.), kościół Saint-François-de-Paule (XVIII w.), kościół Sainte Louis (XVIII w.), pałace (XV-XVII w.) i ratusz (XVII w.). Interesującym miejscem jest Muzeum Marynarki Wojennej. Atrakcją jest rejs statkiem do portu wojennego i zwiedzanie lotniskowca. Przyjezdnych zapewne zainteresuje też targ „Le Marche de Provence”, słynący głównie z owoców i warzyw z całego świata. Wolny czas można spędzić na zadbanych plażach albo wjechać kolejką górską na szczyt Mont Faron.

Jak w każdym francuskim mieście, można tu spotkać Polaków. Niektórzy tu odpoczywają, inni przyjechali w poszukiwaniu pracy sezonowej. Ci, którzy otrzymali stałe zatrudnienie, osiadają na dłużej lub planują stały pobyt. Im firma Jupiter oferuje usługi przeprowadzkowe. Transport międzynarodowy, przewóz mienia prywatnego i firmowego to specjalność firmy.

Terminowo i bezpiecznie

Możesz nam zaufać!

Zapewniamy przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Przewożone towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone - chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty dotrą pod wskazany adres w stanie idealnym.

Zależy ci na profesjonalnych usługach w zakresie transportu międzynarodowego? Skontaktuj się z nami i sprawdź, w czym możemy ci pomóc.

Czekamy na Twój kontakt!

Zadzwoń do nas +48 696 126 142 lub skorzystaj z formularza kontaktowego:


NAPISZ DO NAS