Przeprowadzka do Bordeaux

Bordeaux leży w południowo-zachodniej Francji nad rzeką Garonna. Zamieszkuje je ponad 200 tysięcy osób. Okolica słynie z uprawy winorośli i produkcji wina. Miasto jest głównym ośrodkiem naukowo-kulturalnym i administracyjnym Akwitanii.

Bordeaux ostało założone 300 lat p.n.e. W średniowieczu było ważnym portem, skąd na Wyspy Brytyjskie transportowano płody rolne, w tym wino. Dzięki temu mogło się bogacić i rozwijać. Dobry czas dla Bordeaux nastąpił też w XVII i XVIII wieku. Wówczas zbudowano ponad 5 tysięcy budynków, z których wiele stanowi obecnie zabytkową część miasta. Z tego okresu pochodzi m.in. ratusz oraz Teatr Wielki.

Miasto jest dużym ośrodkiem akademickim. Działa tu założony w 1444 roku uniwersytet oraz kilkanaście innych wyższych uczelni. Oprócz przemysłu spożywczego (winiarstwo) rozwija się przemysł lotniczy i metalurgiczny.

W Bordeaux i w regionie mieszka spora grupa Polaków. Prowadzą stowarzyszenia mające na celu m.in. propagowanie polskiej kultury we Francji. Są to: France Polotne Gironde, Vent d’Est, Polskie Bordeaux, które prowadzi polską szkołę Kleks.

Wśród Polaków pojawiają już kolejne pokolenia emigrantów. Są też nowi przybysze, którzy odnaleźli tu swoje miejsce na ziemi. Dla tych, którzy zamierzają powrócić do kraju oraz dla tych rodaków, którzy chcą zamieszkać w Bordeaux, firma Jupiter zgłasza gotowość do przewozu mienia. Jupiter to firma przeprowadzkowa specjalizująca się w przewozach międzynarodowych. Solidna, doświadczona i sprawnie działająca.

Terminowo i bezpiecznie

Możesz nam zaufać!

Zapewniamy przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Przewożone towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone - chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty dotrą pod wskazany adres w stanie idealnym.

Zależy ci na profesjonalnych usługach w zakresie transportu międzynarodowego? Skontaktuj się z nami i sprawdź, w czym możemy ci pomóc.

Czekamy na Twój kontakt!

Zadzwoń do nas +48 696 126 142 lub skorzystaj z formularza kontaktowego:


NAPISZ DO NAS