Przeprowadzka do Grenoble

Grenoble położone jest w regionie Rodan – Alpy. Jest to nie tylko miasto sportów zimowych i turystyki letniej, ale także duży ośrodek naukowy i przemysłowy. Na trzech uniwersytetach i na politechnice studiuje 60 tysięcy młodzieży. W mieście znajduje się centrum Węzła Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologicznego. W projekcie uczestniczą uczelnie i przedsiębiorcy z kilku europejskich krajów, z Polski – krakowska AGH. Poza tym w Grenoble mieści się centrum informatyki francuskiej, centrum badań jądrowych i nowoczesnych technologii. Miasto należy do najbardziej nowoczesnych i prężnie się rozwijających miejsc w Europie.

Stanowi też atrakcję dla turystów, choćby ze względu na zabytki, zgrupowane na Starym Mieście. Są to m.in. gotycki kościół św. Andrzeja, XVI-wieczny ratusz, Pałac Sprawiedliwości z XV-XVI wieku. Zabytkowe kamienice mają nierzadko XIX-wieczne lub nawet współczesne frontony. Interesujące są też muzea. np. Muzeum Sztuki Sakralnej z obrazami Rubensa, Matiesa, Chagalla, Picassa i Modiglianiego albo Muzeum Delfinatu W XIX-wiecznym klasztorze na stoku góry, której szczyt zajmuje zabytkowa Bastylia.

Do Grenoble przyjeżdża wielu Polaków, głównie w celach turystycznych, ale jest też spora Polonia. Wielu młodych ludzi tu przybywa, planując karierę naukową czy biznesową lub poszukując zatrudnienia. Osobom planującym przeprowadzkę do Grenoble na dłuższy czy stały pobyt firma Jupiter poleca swoje usługi. Ma ona doświadczenie w przeprowadzkach i w transporcie międzynarodowym. Przewozi mienie prywatne i firmowe.

Terminowo i bezpiecznie

Możesz nam zaufać!

Zapewniamy przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Przewożone towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone - chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty dotrą pod wskazany adres w stanie idealnym.

Zależy ci na profesjonalnych usługach w zakresie transportu międzynarodowego? Skontaktuj się z nami i sprawdź, w czym możemy ci pomóc.

Czekamy na Twój kontakt!

Zadzwoń do nas +48 696 126 142 lub skorzystaj z formularza kontaktowego:


NAPISZ DO NAS