Przeprowadzka do Marsyli

Od nazwy tego miasta wywodzi się tytuł francuskiego hymnu - ”Marsylianka”. Tę pieśń jako pierwsi śpiewali żołnierze z Marsylii na ulicach Paryża podczas rewolucji francuskiej.

Marsylia jest miastem portowym, drugim pod względem wielkości w Europie, położonym nad Morzem Śródziemnym. Miasto pod względem wielkości zajmuje 2 miejsce w kraju, po Paryżu, jako aglomeracja miejska – 3 miejsce po Paryżu i Lyonie.

Rozwinięty jest tu przemysł stoczniowy, rafineryjny, petrochemiczny, lotniczy, włókienniczy i spożywczy, a przede wszystkim – hutniczy. Źródłem dochodów jest też turystyka. Do cenionych zabytków należą m.in.: Bazylika Notre Dame z XIX wieku, katedra La Major z XII wieku, fort św. Jana z XVII wieku, ratusz z XVII wieku, zamek d’If z XVI wieku. Licznie odwiedzane jest Muzeum Historyczne Marsylii.

Historia miasta sięga 6 stulecia p.n.e. Zostało założone przez Greków jako pierwsze greckie miasto na zachodzie Europy. Od VI wieku należało do państwa Franków, a w średniowieczu było wolnym miastem. Od XV wieku należy do Francji.

Obecnie jest zamieszkiwane przez ponad 800 tysięcy mieszkańców, wśród których co trzeci jest emigrantem, głównie z krajów islamskich. Marsylia, zaraz po Paryżu, jest miejscem, do którego przybywają emigranci zarobkowi z Polski. Działa tu polski konsulat honorowy. Polakom planującym wyjazd do Marsylii, ewentualnie powrót do kraju, firma przeprowadzkowa Jupiter oferuje swoje usługi. Odpowiedni tabor samochodowy, profesjonalnie przygotowani pracownicy to gwarancja sprawnego transportu mienia klientów indywidualnych jak i firm.

Terminowo i bezpiecznie

Możesz nam zaufać!

Zapewniamy przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Przewożone towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone - chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty dotrą pod wskazany adres w stanie idealnym.

Zależy ci na profesjonalnych usługach w zakresie transportu międzynarodowego? Skontaktuj się z nami i sprawdź, w czym możemy ci pomóc.

Czekamy na Twój kontakt!

Zadzwoń do nas +48 696 126 142 lub skorzystaj z formularza kontaktowego:


NAPISZ DO NAS